Przyczyny łupieżu pstrego

- przez - 0 - W Uroda Zdrowie
Rate this post

Łupież pstry to infekcja naskórka. Jest to raczej nieprzyjemna dolegliwość, która tworzy na ciele czerwone lub różowe plamki, które nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale także swędzą. Jednak co to dokładnie jest łupież pstry skąd się bierze?
Przyczyny łupieżu pstrego nie są już tajemnicą dla dermatologów. Infekcja ta jest bowiem wywoływana przez drożdżaki znane jako Pityrosporum orbiculare. Znajdują się na skórze każdego człowieka i są niegroźne, dopóki nie zaczną mutować i przekształcać się w Malassezia furfur czyli chorobotwórczą postać, która wywołuje właśnie łupież pstry. Najczęściej, na to zaburzenie cierpią ludzie młodzi, z bardzo aktywnymi gruczołami oraz o osoby z nadwagą, które cierpią na nadmierną potliwość. Najrzadziej można go spotkać u ludzi starszych oraz dzieci, jednak prawda jest taka, że to schorzenie może dotknąć każdego i bardzo łatwo się nim zarazić, na przykład używając jednego ręcznika z osobą z łupieżem pstrym.  Drożdżaki te, podobnie jak  drożdże na ciasta, najlepiej rozwijają się w wilgoci oraz cieple. co oznacza, że świetnie czuja się na tłustej skórze, na której znajduje się dużo łoju i potu (dlatego powinniśmy unikać długiego noszenia nieprzewiewnych tkanin). Lubią www.lupiez-pstry.info rozwijać się także wtedy, kiedy nasz organizm jest osłabiony, przez chorobę albo niedożywienie, a także w okresach kiedy jego praca jest wzmożona, na przykład podczas ciąży. Za przyczyny łupieżu pstrego uważa się także przyjmowanie doustnej antykoncepcji czy terapia steroidami.

Reasumując zarazić się łupieżem pstrym może, w zasadzie, każdy. Jednak w prosty sposób można znacząco zmniejszyć ryzyko, zmutowania drożdżaków. Przede wszystkim należy nosić przewiewną odzież oraz pamiętać o codziennej higienie, a już szczególnie wtedy, kiedy cierpimy na nadmierną potliwość. Powinniśmy dbać o zdrowy tryb życia oraz nasz organizm, tak aby nie dopuszczać do jego częstego osłabienia. Powinniśmy racjonalnie się odżywiać. Należy również pamiętać, że jeżeli korzystamy z usług fryzjerskich czy kosmetyczny, decydujmy się raczej na te o wysokim standardzie pod względem czystości, ponieważ tylko regularne, częste i dokładne dezynfekowanie sprzętów, które używane są podczas pracy przy klientach, nie będą przenosić różnych chorób skórnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

91 − = 81