Zabiegi odchudzające – z których warto skorzystać?

- przez - 2 - W Uroda
5/5 - (12 Głosów)

Zabiegi na ciało wykonywane w salonach kosmetycznych stają się w ostatnim czasie coraz modniejsze. Nie są już kojarzone jak niegdyś z bogactwem i luksusem, raczej stają się ważną częścią codziennej pielęgnacji. Szczególną popularnością cieszą się zabiegi wyszczuplające. Samodzielnie może być ciężko czasem jedynie z pomocą diety czy ćwiczeń fizycznych odchudzić kłopotliwe części ciała. Zabiegi wyszczuplające mogą nam w tym pomóc. Nie wszystkie z nich są jednak tak samo skuteczne. Kiedy warto stosować zabiegi wyszczuplające i które z nich są najbardziej skuteczne?

Zabieg nie zwalnia ze zdrowego trybu życia

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że zabieg ma za zadanie wesprzeć nas w odchudzaniu. Nie zastąpi on zdrowego trybu życia. Nie da się na dłuższą mieć szczupłego, zdrowego i zadbanego ciała, jedynie leżąc, objadając się i chodząc na zabiegi. Jeżeli nie połączymy zabiegu w salonie kosmetycznym ze zmianą trybu życia, po pewnym czasie od zabiegu wrócimy do poprzedniej wagi. Dlatego też aby nie zmarnować efektów terapii w w salonie kosmetycznym, należy połączyć ją ze zdrową dietą i ćwiczeniami fizycznymi. To sprawi, że będziemy długo cieszyć się wymarzoną figurą.

Zobacz też: Zabiegi odchudzające Gdańsk w WymodelujSylwetke.pl

Zabiegi nieinwazyjne

Zabiegi nieinwazyjne nie wiążą się z dużym ryzykiem, najczęściej są bezbolesne, pomagają nam wyszczuplić i ujędrnić ciało w sposób, który jest dla nas przyjemny. Ich efekty widoczne zwykle zaczynają być powoli, po wykonaniu serii zabiegów. Do zabiegów nieinwazyjnych możemy zaliczyć między innymi endermologię, karboksyterapię i drenaż limfatyczny. Na czym polegają te metody?

Endermologia to rodzaj masażu podciśnieniowego, w czasie którego ciało pacjenta masowane jest przy pomocy specjalnej sterowanej komputerowo głowicy. W czasie masażu pacjent ubrany jest w specjalny strój. Zabieg ten bardzo skutecznie usuwa cellulit, wspomaga odchudzanie, pomaga ujędrnić skórę i pozbyć się z organizmu toksyn.

Zobacz na Youtube – Endermologia

Karboksyterapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, który reguluje przepływ krwi, stymulując tym samym skórę do produkcji nowego kolagenu. Dwutlenek węgla pomaga również w rozbiciu komórek tłuszczowych. To sprawia, że karboksyterapia jest skuteczną metodą walki z nadwagą i cellulitem.

Zobacz na Youtube – Karboksyterapia

Drenaż limfatyczny polega na usprawnieniu krążenia w organizmie limfy. Może być on wykonywany przy pomocy rąk terapeuty lub specjalnych urządzeń. Usprawnienie krążenia limfy w organizmie pomaga nam schudnąć, zapobiega również chorobom wynikającym z obrzęków.

Zabiegi inwazyjne

Są zazwyczaj dużo droższe, wiążą się z pewnym ryzykiem. Powinny być stosowane w ostateczności, gdy żadne inne metody walki z otyłością nie pomagają. Zaliczamy je do operacji plastycznych. Do inwazyjnych metod możemy zaliczyć odsysanie tłuszczu czyli liposukcję, zabieg lipolaserem czy też operacyjne zmniejszenie żołądka. Zanim je wykonamy, konieczny będzie szereg badań. Warto się dobrze zastanowić, czy naprawdę potrzebujemy tego rodzaju zabiegu, gdyż wiązać się będzie z wysokimi kosztami oraz ryzykiem powikłań pooperacyjnych.

2 przemyślenia na “Zabiegi odchudzające – z których warto skorzystać?”

  1. Pamiętajcie, że same zabiegi odchudzające to jeszcze nie wszystko. Większość z nich jest a właściwie powinna być dopełnieniem tego, że zmieniacie swoje życie i podejście do diety i ruchu. Nie chodzi o to, żeby się głodzić, ale o to żeby wziąć się za siebie i zacząć po malutku jeść zdrowo i chociaż chodzić na spacery. A do tego dopiero można dodać zabiegi medyczne na cellulit czy odchudzanie.

    1. Otóż to. Większość osób myśli, że wizyta u dermatologa albo kosmetologa wystarczy, a dotychczasowego życia nie muszą zmieniać. Lepiej więc pamiętać, że usuwanie cellulitu to proces, który nie jest krótki i wymaga zaangażowania, a nie tylko grubego (nomen omen) portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

28 − = 21