Depilacja – wszystko o zabiegach

- przez - 0 - W Kobieta Uroda
5/5 - (41 Głosów)

Nadmierne owłosienie głównie u kobiet jest nie tylko niemodne i nieestetyczne, ale również nie wzbudza sympatii wśród społeczeństwa. W celu usunięcia zbędnego owłosienia wybieramy rozwiązania dostępne na rynku takie jak kremy,depilatory, maszynki jednorazowe lub różnego rodzaju wosk stosowany na ciepło lub zimno. Żadne z tych sposobów nie działa tak długo jak byśmy tego oczekiwali. Jaką opcję w takim razie wybrać?

Zabiegi depilacyjne: laser Vectus i depilacja woskiem

Czy warto zapłacić więcej i nie musieć martwić się niechcianymi włoskami czy jednak depilacja woskiem wystarczy? Artykuł przedstawia dwa zabiegi: depilację laserem Vectus i depilację woskiem jako porównanie dwóch różnych dostępnych na rynku rozwiązań problemu zbędnego owłosienia.

Laser Vectus – depilacja laserowa

Usuwanie owłosienia laserem polega na użyciu wiązki o długości fali 810 nm. Światło wnika w skórę i oddziałuje na aktywną melaninę. Działa na komórki barwnikowe mieszka włosowego w taki sposób, aby nie były w stanie rosnąć. Są one osłabiane, co pomaga w ich usunięciu. Laser posiada inteligentny czytnik Skintel, który dopasowuje jego moc poprzez pomiar aktywnej melaniny zawartej w skórze tak, aby zabieg był jak najbezpieczniejszy. Nie ma również możliwości poparzenia dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzenia Advanced Contact Cooling. Natomiast technologia Photon Recycling sprawia, że wykorzystane zostaje również światło odbite od skóry.

Efekty

Laserowa depilacja trwale usuwa około 95% niechcianych włosków w miejscu wykonywanej procedury. Ponowienie zabiegu likwiduje pozostałe 5% włosów, które podczas pierwszej depilacji nie były w fazie wzrostu. Aby efekty były jak najbardziej satysfakcjonujące należy wykonać serię od 4-6 zabiegów, które powinno się powtórzyć co 4-10 tygodni. Metoda eliminuje również wrastające włoski, co jest niewątpliwie zaletą.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża i karmienie piersią
 • bakteryjne lub wirusowe infekcje skóry
 • świeża opalenizna
 • choroby pęcherzowe skory
 • choroby takie jak łuszczyca, bielactwo
 • terapia retinoidami
 • podrażniona skóra w miejscu wykonywanego zabiegu

Depilacja woskiem – na czym polega?

Do zabiegu używa się wosku na ciepło lub na zimno. Wosk po położeniu na skórę jest zrywany wraz z niechcianymi włoskami. Wykonanie takiej depilacji jest skuteczniejsze jeśli przeprowadzane w profesjonalnym salonie. Zazwyczaj nie otrzyma się takich efektów, robiąc depilację woskiem w domu. Wrastające włoski po depilacji należą do rzadkości. Wosk do depilacji nie jest bezbolesną metodą. Osoby o niskim progu bólu mogą nie być zadowolone z przebiegu depilacji. Włoski odrastają wolniej, ale nie jest to metoda na trwałe usuwanie owłosienia.

Przeciwwskazania

 • zaawansowana ciąża
 • świeża opalenizna
 • żylaki i zapalenia żył
 • łuszczyca
 • infekcje wirusowe i bakteryjne, stany ropne

Zabieg depilacji laserowej posiada zalety takie jak bezbolesność i trwałość, których niestety brakuje depilacji woskiem.Różni je również kwestia ceny, gdyż przykładowo za depilację całych nóg metodą laserową zapłacimy około 650 zł a woskiem 90 zł. Warto jednak zaznajomić się z wszystkimi metodami usuwania owłosienia i ich aspektami, aby wybrać najodpowiedniejszy i najbezpieczniejszy dla siebie. Jeżeli nie wiesz co wybrać, umów się już dziś na darmowe konsultacje kosmetologiczne i dowiedz się na co się zdecydować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 27 = 37