Depilacja laserowa twarzy

- przez - 5 - W Uroda
5/5 - (4 Głosy)

Depilacja laserowa to dość popularny, nieskomplikowany i nieinwazyjny zabieg umożliwiający permanentne usuwanie owłosienia z wybranej partii ciała. Zabieg depilacji laserowej cieszy się tak ogromną popularnością na całym świecie oraz pozytywnymi opiniami ze względu na oszałamiające rezultaty, jakie pozwala osiągnąć oraz skuteczność.

Depilacja laserowa twarzy to zbieg skierowany do osób, które borykają się z niechcianym owłosieniem występującym na tej części ciała. Pacjenci często przyznają, że wygląda to nieestetycznie i niestety ma ogromny wpływ na poziom ich samooceny oraz pewności siebie. Dodatkowym problemem jest to, że ciemne włoski na twarzy są praktycznie niemożliwe do ukrycia, a usuwanie ich za pomocą pęsety, kremu depilacyjnego czy wosku jest bolesne i skuteczne tylko na krótką metę. To proces, który wymaga systematyczności.

Na laserowe usunięcie owłosienia z twarzy najczęściej decydują się osoby z takimi problemami, jak wąsik, broda lub owłosienie na policzkach albo szyi. Wiele kobiet spotyka się z problemem ciemnych włosków wyrastających nad górną wargą. Jest to wywołane przez zawyżoną produkcję androgenów. Często jest to także przykra pozostałość po okresie dojrzewania.

Depilacja laserowa twarzy to zabieg, który skutkuje trwałymi i widocznymi efektami, które utrzymują się przez długie lata. Jest też szybki i bezbolesny.

Zabieg depilacji laserowej należy wykonywać w seriach. Zazwyczaj zaleca się miesięczny odstęp pomiędzy wykonywanymi zabiegami. Powodem tego jest fakt, że wszystkie włoski nie rosną równocześnie. Każdy rośnie w innych czasie, a laser jest w stanie zadziałać tylko na te, które aktualnie znajdują się w fazie wzrostu (więcej w tym temacie tutaj: http://kartuzy.info/wiadomosc,30669,Depilacja-laserowa-Vectus-w-Gdansku-Przelom-w-zakresie-depilacji-laserowej.html). Na pozostałe włoski – mówimy o nich, że znajdują się w tak zwanej fazie uśpienia – laser nie ma możliwości wpłynąć. Należy więc poczekać, aż przejdą do fazy wzrostu, w której możliwe będzie ich trwałe usunięcie. Po wykonaniu serii zabiegów można cieszyć się gładką skórą na długie lata. Nawet jeśli dojdzie do odrośnięcia pojedynczych włosków, to są one tak jasne i cienkie, że są praktycznie niedostrzegalne.

Jak w przypadku niemal każdego zabiegu istnieje lista przeciwwskazań. Zabieg nie może być wykonywany w przypadku:

 • ciężkiej choroby (np. nowotwór),
 • ostrych infekcji wirusowych,
 • znamion,
 • mocnej opalenizny,
 • zażywania niektórych leków (np. antybiotyków, retinoidów oraz doustnych witamin: A, E i C)
 • ciąży,
 • karmienia piersią,
 • podrażnień skóry twarzy oraz aktywnych infekcji występujących w miejscu wykonywania zabiegu,
 • zaburzeń krzepnięcia krwi,
 • bielactwa,
 • skłonności do występowania przebarwień.

Co więcej, skuteczność laserowej depilacji może być znacznie zmniejszona, jeśli pacjent posiada włosy o jasnym kolorze (blond, siwym lub rudym). Związane jest to z bardzo niskim poziomem melaniny, która gra kluczową rolę w depilacji laserowej.

Wykonywanie depilacji laserowej z użyciem lasera diodowego Vectus przynosi skuteczne efekty przy zachowaniu ponadprzeciętnego pułapu bezpieczeństwa. Co więcej, wyróżnia się także bardzo szybkim działaniem. Laserowe usuwanie włosków laserem Vectus to zabieg przyjemny i prosty zarówno dla pacjenta, jak i osoby wykonującej zabieg. Zarówno wystąpienie ból, jak i skutków obocznych jest ograniczone do minimum.

Czytnik Skintel, w który został wyposażony laser diodowy Vectus, umożliwia zbadanie rzeczywistego poziomu melaniny. Dzięki wykonaniu wysokiej jakości, nowatorskim rozwiązaniom  oraz wysokiemu stopniu zaawansowania technologicznego laser Vectus niewątpliwie przewyższa konkurencję.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

5 przemyśleń na “Depilacja laserowa twarzy”

 1. jestem bardzo mile zaskoczona metodą opisaną w artykule, sama byłam niedawno pacjentką jednej z klinik w 3mieście, w pół h usunęli mi całkowicie włosy z nóg!

   1. Clinica Cosmetologica w Gdańsku, niedaleko GUM-emu na ul. Skłodowskiej-Curie 3 🙂 baaaardzo polecam tę klinikę! Nie zawiedziesz się.

 2. Super sprawa, z tego względu że metoda jest trwała i bezbolesna 😉 warto wydać trochę więcej, to i tak się w przyszłości zwróci. Nerwy zaoszczędzone, nie wiem jak Wy ale ja nie cierpiałam tej części pielęgnacji – golenia się…ale już zapomniałam o tym

 3. najlepsza metoda na usunięcie zbędnego owłosienia ever :))) koleżanka mnie namówiła, teraz to tylko żałuję, że wcześniej nie wykonałam tego zabiegu 🙂 bomba! Zero owłosienia pod pachami i na nogach 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 6