Skuteczne oczyszczanie nerek

- przez - 2 - W Medycyna
5/5 - (2 Głosy)

Nerki to obok wątroby najważniejszy z narządów, które odpowiadają za oczyszczanie naszego organizmu z toksycznych substancji. Niestety, w odróżnieniu od wątroby, która posiada duże zdolności do samodzielnej regeneracji własnych komórek, nerki są dość podatne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Do czynników, które są szkodliwe dla nerek i mogą powodować mniej lub bardziej poważne choroby tego narządu, należą nie tylko alkohol czy papierosy, ale również liczne składniki standardowo stosowane w przetworzonym pożywieniu lub napojów (na przykład niezwykle szkodliwy aspartam, który jest powszechnie stosowany jako substancja słodząca w różnych napojach a także rozpuszczalnych witaminach w tabletkach). Szkodliwa dla nerek jest zresztą nawet twarda woda. Warto więc zadać sobie pytanie, czy istnieją jakieś sposoby, przy pomocy których można dokonać skutecznego oczyszczania nerek oraz wspomóc działanie tego narządu, zapobiegając jego schorzeniom?

Oczyszczanie nerek przy pomocy ziół

Jak wiadomo, nerki pełnią przede wszystkim funkcję wydalniczą. Oznacza to, że ich zadaniem nie jest pochłanianie i neutralizacja lub przetwarzanie szkodliwych substancji (tak, jak poniekąd ma to miejsce w przypadku wątroby), ale po prostu wydalanie tych substancji z naszego organizmu. To właśnie przez nerki codziennie przechodzi wszystko to, co dostaje się do naszego organizmu razem z przyjmowanymi płynami, a także bardzo wiele z tego, co dostaje się do naszego organizmu przez drogi oddechowe. W rezultacie, nerki mają problem nie tylko z działaniem trujących substancji, ale również na przykład z odkładaniem się soli i wapnia, co powoduje powstawanie kamieni nerkowych a w konsekwencji postępujące upośledzenie czynności tego narządu.

Obok destruktywnego działania toksyn, to właśnie odkładanie się substancji mineralnych stanowi główny czynnik, który powoduje różnego rodzaju choroby układu moczowego. Na szczęście istnieją naturalne metody, dzięki którym możliwe jest regularne wspomaganie procesu oczyszczania nerek. Chodzi tutaj przede wszystkim o zioła i mieszanki ziołowe wykazujące działanie moczopędne i oczyszczające. Do najważniejszych ziół, które są stosowane w kuracji oczyszczającej nerki, należą między innymi skrzyp, pokrzywa, mniszek czy korzeń hortensji. Wszystkie te zioła wykazują silne działanie moczopędne i oczyszczające, dzięki czemu nerki nie tylko skuteczniej pozbywają się toksyn, ale również wypłukują z siebie zalegające składniki mineralne.

Oczywiście, stosowanie ziół jest skutecznym rozwiązaniem tylko w przypadku profilaktyki kamicy nerkowej oraz poważnych chorób tego narządu. Każdy bardziej rozwinięty stan choroby wymaga leczenia klinicznego. Oprócz tego, należy pamiętać, że dla utrzymania nerek w odpowiedniej kondycji niezwykle ważne znaczenie mają zdrowy tryb życia, regularny wysiłek fizyczny a przede wszystkim odpowiednie nawodnienie organizmu. Zioła stanowią bardzo skuteczny środek oczyszczający nerki, ale nie mogą całkowicie zastąpić nam zdrowego sposobu życia oraz codziennej troski o stan naszego organizmu.

2 przemyślenia na “Skuteczne oczyszczanie nerek”

  1. U nas nie ma sposobu na dbanie o nerki. Nie ma też takie kultury i przyzwyczajeń. Ludzie w ogóle tego nie robią. Nie próbują sami oczyszczać nerek, nie znają sposobów. Nie mówią o tym też lekarze, choć coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że oczyszczanie organizmu jest kluczowe dla zdrowia.

  2. Aspartam to najgorsza trucizna, która w majestacie prawa jest dodawana do wielu napojów. Najwięksi producenci chociaż o tym informują, ale maluchy mają to gdzieś, a praktycznie każdy to ładuje. Nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno ma ten sam skład co odchody bakterii!! Jak takie coś spożywamy to nic dziwnego, że oczyszczanie organizmu trzeba przeprowadzać coraz częściej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

34 − = 27